MENU

Obiad

Zupy

Danie główne

Ciasteczko

KULINARNE.NET

Obiad

Prace magisterskie przez pryzmat słowników i sprawdzania pisowni.

Nauka mba wybitnie propagują magisterki

Na niektórych polskich uczelniach istnieje możliwość napisania pracy magisterskiej w języku obcym, głównie angielskim. Studia typu MBA bardzo propagują prace magisterskie w języku obcym, a fakt ten bardzo podnosi wartość pracy dyplomowej. Jako że pakiet Microsoft Office bardzo ułatwia pisanie prac magisterskich, warto skorzystać z opcji, które faktycznie mogą bardzo umilić i uprościć nam pracę nad tekstem.

Sprzęty są niezwykle przydatne

Istnieją przecież słowiki, autokorekta i są używane przez niemal wszystkich użytkowników. Narzędzia są bardzo przydatne. Na przykład korzystanie z korekty pomoże nam wychwycić błędy i poprawić je w szybkim tempie. Można też instalować dodatkowe słowniki, jest to wręcz niezbędne gdy chcemy napisać obcojęzyczną pracę.

Otwieramy zakładkę "opcje programu microsoft

Tak samo jak instalujemy czcionki dodatkowe, tak samo możemy zainstalować z witryn Microsoftu słowniki, które wydatnie pomogą nam w pisaniu pracy magisterskiej. Gdy ściągniemy pakiet, będzie on dostępny w narzędziach programu Word. Tutaj otwieramy zakładkę "Opcje programu Microsoft Word", następnie "Sprawdzanie" a na końcu "Słowniki niestandardowe". Nasz słownik porówna pisownię i pokarze nam błąd lub pominie frazę, co będzie znaczyło, iż hasło zostało wpisane poprawnie.

Okazję zjawić dwuznaczności

Warto korzystać ze słowników, jednak należy też samemu śledzić tekst, gdyż program jest tylko automatem, który może zinterpretować pewne zdarzenia nie tak, jak byśmy tego oczekiwali. Mogą pojawić się dwuznaczności. Nasze oko powinno weryfikować tekst, nie zawierzajmy całej sprawy automatowi.

REKLAMY