MENU

Obiad

Zupy

Danie główne

Ciasteczko

KULINARNE.NET

Obiad

Obóz językowy idealnym sposobem na podszkolenie języka obcego

Od wielu już lat rodzice świetnie zdają sobie sprawę z faktu, że idealnym sposobem połączenia przyjemnego z pożytecznym dla ich dzieci jest obóz językowy. W jego trakcie pociechy nie tylko poszerzą swoją wiedzę z zakresu języka obcego, ale również zwiedzą inny kraj. Dzięki temu będą miały okazję poznać jego kulturę oraz oczywiście najnormalniej w świecie zrelaksować się.

Obozy językowe goszczą w ofercie różnego rodzaju biur podróży i szkół językowych już od wielu lat. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że jeżeli obóz ma kształtować znajomość powiedzmy języka angielskiego, to celem wycieczki staje się Wielka Brytania. Dzieje się tak dlatego, że organizatorzy świetnie zdają sobie sprawę z faktu, że zainteresowane regionalnymi widokami dzieci o wiele chętniej nauczą się danego języka.

W trakcie takich wyjazdów mają miejsce codzienne spotkania z nauczycielem. Ten w pierwszej kolejności odpowie na wszelakie pytania dzieci. Te mogą powstać na podstawie zasłyszanych na ulicy słów, czy niejasnych zwrotów. Często wyjaśnienie tego typu wątpliwości jeszcze bardziej zapada w pamięć, niż jakakolwiek inna forma nauki. Kolejnym etapem jest poszerzanie wiedzy najmłodszych o sporą dawkę nowych wyrazów, wyrażeń oraz informacji z zakresy gramatyki. Głównie w ten sposób realizuje się ściśle określony program obozu językowego.

Oczywiście wyjazdy zagraniczne połączone z nauką mają jeszcze jedną twarz. Chyba każdy z was wie, że najlepszym sposobem na przyswojenie sobie znajomości języka obcego jest rozmowa z native speakerem. Obozy językowe dają zatem młodzieży nie tylko możliwość dogłębnego poznawania języka, ale przede wszystkim wykorzystania w praktyce swoich umiejętności. Dzięki temu możemy się skupić na elementach takich jak wymowa, czy przykładanie akcentów w odpowiednie miejsca.

Koszt obozu językowego jest dosyć wysoki. Przyczyna takiego stanu rzeczy leży głównie w fakcie samego opuszczenia granicy kraju. Niestety ale zakwaterowanie, czy wyżywienie w atrakcyjnych miejscach poza granicami Polski potrafi być nawet kilkukrotnie droższe, niż w kraju.

REKLAMY