MENU

Obiad

Zupy

Danie główne

Ciasteczko

KULINARNE.NET

Obiad

Zdjęcia załączane do prac magisterskich

Specyfika danego kierunku na studiach wymaga czasem od nas tego, aby nasze prace magisterskie miały też w treści zdjęcia lub rysunki. Może to uatrakcyjniać kontentą ubikację. Trzeba jednak wiedzieć ja szybko i sprawnie zamiesić na przykład fotografię. Najprostszym sposobem, jeśli jest to forma JPG, prostu zastosowanie opcji kopiuj wklej.

Można to wykonać jeszcze szybciej poprzez kombinację klawiszy. Wówczas stosujemy odpowiednio Control + C i Control + V. Potem pozostaje nam jedynie już tylko dobranie wielkości. Zdjęcie lub obrazek można dowolnie rozciągać w lewą albo prawą stronę lub też na ukos. Najpierw jednak należy kliknąć prawym klawiszem na fotografii.

W grę wchodzić będzie tu też jeszcze jedna kwestia, czyli rozdzielczość. Musi tu być ona odpowiednio ustawiona, aby wizerunek w pracy magisterskiej był potem wyraźny. Po wydrukowaniu może się okazać, że obiekt jest niewyraźny. Zawsze jednak trzeba tu zastosować się do warunków takich jak rozmiar wydruku i jakość papieru.

Mogą tu więc być czasami niezbędne profesjonalne drukarki. Szczegóły warto jednak ustalić z promotorem, który powinien poinformować nas o tych specyfikacjach. Dzięki temu nasze prace magisterskie zyskają na atrakcyjności.

REKLAMY